Familie: Trostefamilien (Turdidae)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
"Bakkely" VinjeFjord, Møre og Romsdal11031.01.2010 
"Bakklandet" i ÅSENLevanger, Trøndelag21031.01.2010 
"Bjørkholt" Lykkjevegen 11Tingvoll, Møre og Romsdal11029.01.2018 
"GRANLY".Tingvoll, Møre og Romsdal31025.01.2015 
"Heimly" på Vingsnes (i Nordigarden)Aure, Møre og Romsdal22027.01.2013 
"Høyskolen" ved ÅrstadtjørnEigersund, Rogaland11019.02.2013 
"Landebo" (Lundgårdsvei 39)Sarpsborg, Viken82030.01.2017 
"tunet" i IsakgardenHareid, Møre og Romsdal32028.01.2020 
1. KringlebotnBergen, Vestland22025.01.2010 
1344 HaslumBærum, Viken11025.01.2015 
1359 EiksmarkaBærum, Viken11024.01.2016 
1359 EiksmrkaBærum, Viken11030.01.2016 
1390 VollenAsker, Viken42026.01.2020 
1557 RoansveienÅfjord, Trøndelag11026.01.2018 
2 overbygde fulgecafeer på terrasseNesodden, Viken22027.01.2013 
200m øst for Vorma.3km syd for MinnesundEidsvoll, Viken11031.01.2010 
2743 HarestuaLunner, Viken11009.01.2016 
3 km syd får Årnes sentrumNes, Viken11024.01.2015 
37-35Øygarden, Vestland22030.01.2011 
4053 RægeSola, Rogaland73025.01.2020 
4198 Foldøy, VaravikaSuldal, Rogaland42027.01.2020 
4H foringBergen, Vestland22026.01.2020 
5.trinns hagerLyngen, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11001.02.2011 
5212 SøftelandBjørnafjorden, Vestland73022.01.2018 
5259 HJELLESTADBergen, Vestland22026.01.2020 
5610 ØysteseKvam, Vestland11004.02.2018 
5610 ØysteseKvam, Vestland22026.01.2019 
5770 TyssedalUllensvang, Vestland21031.01.2020 
5770TyssedalUllensvang, Vestland31016.02.2020 
6/85 Vågheim, SynesGiske, Møre og Romsdal11027.01.2019 
6030 LangevågSula, Møre og Romsdal114030.01.2019 
6080 GurskøyHerøy, Møre og Romsdal21025.01.2020 
6392 vikebuktVestnes, Møre og Romsdal11025.01.2015 
6440 ElnesvågenHustadvika, Møre og Romsdal42026.01.2013 
6730 DavikBremanger, Vestland11025.01.2020 
8523 ElvegårdNarvik, Nordland11024.01.2015 
9420 LundenesHarstad - Hárstták, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11028.01.2017 
<<EidsnesSula, Møre og Romsdal11030.01.2011 
A.Kiellandsv 7, 1412 SofiemyrNordre Follo, Viken11026.01.2019 
AaeAverøy, Møre og Romsdal22028.01.2018 
AaeAverøy, Møre og Romsdal22027.01.2019 
AagaardselvaSarpsborg, Viken22030.01.2011 
Aagjerdet 18Orkland, Trøndelag22024.01.2020 
AakeshagenRauma, Møre og Romsdal22002.02.2020 
AallsgatePorsgrunn, Vestfold og Telemark31027.01.2019 
AallsgatePorsgrunn, Vestfold og Telemark32002.02.2020 
Aarbø NordFitjar, Vestland32030.01.2011 
AarheimsveienStryn, Vestland42026.01.2020 
AarstadEigersund, Rogaland22025.01.2015 
AarstadgeilenBergen, Vestland203026.01.2019