Art: Gråor (Alnus incana)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
ArkavatnetHaugesund, Rogaland11028.08.1989 
AsakmarkaLillestrøm, Viken21026.05.2003 
BakketunEidskog, Innlandet41029.04.2019 
Einang i HommeValle, Agder11025.08.2005 
EngeEtne, Vestland11013.04.2003 
FløytaEidsvoll, Viken11012.06.1992 
Fyresdal Kåsa sørFyresdal, Vestfold og Telemark11023.03.2016 
FæbydammenVerdal, Trøndelag21012.09.2003 
GrebstadliaSykkylven, Møre og Romsdal11001.09.2010 
GrønnåsenBodø, Nordland11013.09.2004 
Halsa-HolandsfjordenMeløy, Nordland11005.04.2011 
Hesnes skoleGrimstad, Agder21005.12.2007 
Isielva 1Bærum, Viken11022.10.2008 
KjeldevatnetStryn, Vestland181025.08.2020 
KvitblikkvannetFauske - Fuosko, Nordland11006.06.1990 
Liaset 3 LauvskogStranda, Møre og Romsdal11011.09.2014 
MyravatnetBergen, Vestland11014.09.1989 
Nes Verk rundtTvedestrand, Agder41008.03.2021 
Nigard LienSeljord, Vestfold og Telemark21108.04.2017 
Nitelva ved SmedstusvingenNittedal, Viken41007.06.2013 
Nordli_AnkerveienBærum, Viken31027.08.2014 
RenslotunetGol, Viken21020.05.2010 
Samnanger ungdomsskuleSamnanger, Vestland21217.09.2019 
SjøholtÅlesund, Møre og Romsdal51022.04.2019 
Skjetlein vgs - Landskapet på LeinstrandTrondheim, Trøndelag11013.02.2014 
SkranevatnetBergen, Vestland91130.05.2013 
skraperudtjernOslo11015.09.2011 
StorvatnetOrkland, Trøndelag11014.08.2004 
TorshaugTrondheim, Trøndelag11025.04.2003 
UranesVoss, Vestland11004.05.2008 
UteklasserommetØrsta, Møre og Romsdal11005.09.2007 
VaksvikÅlesund, Møre og Romsdal21004.05.2020 
VassetsætraStranda, Møre og Romsdal11004.09.2009 
VasslivatnetVindafjord, Rogaland11024.11.1994 
VestråVindafjord, Rogaland11011.03.2019 
VifstadliaStjørdal, Trøndelag191020.04.2007 
ØrskogkviaStranda, Møre og Romsdal11008.06.2010