Hopp til hovedinnhold

Familie: Svalestjerter (Papilionidae)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AbbortjernLillestrøm, Akershus21013.06.2012 
AlshusFredrikstad, Østfold11005.08.2014 
AndabeløyFlekkefjord, Agder11001.07.2000 
AndersbånnveienSandefjord, Vestfold21209.06.2014 
Andsvatn østMålselv, Troms11109.06.2026 
ArabygdiVinje, Telemark11214.07.2019 
BakkaAurland, Vestland11004.07.2015 
Bakka v.GudvangenAurland, Vestland11123.06.2016 
BakkeløkkaAsker, Akershus11130.07.2018 
BakketunEidskog, Innlandet11028.05.2018 
BamlevatnBamble, Telemark11018.05.2025 
BandaksjøenTokke, Telemark11027.06.2009 
Bjelland, TromøyArendal, Agder11009.06.2014 
BjørndalstjennBamble, Telemark11102.06.2010 
BotnAurland, Vestland22004.06.2016 
BredmosenMarker, Østfold11002.06.2016 
BrumåsavegenLillestrøm, Akershus2511226.06.2020 
BrusandHå, Rogaland11101.07.2013 
BrusandHå, Rogaland51017.06.2008 
DalenTokke, Telemark11213.07.2019 
dividalen nasjonale parkenTromsø, Troms11025.06.2026 
DrangedalDrangedal, Telemark21226.05.2007 
DrøbakFrogn, Akershus11016.05.2024 
Dyna, 1.212 m.o.h.Ål, Buskerud11215.06.2014 
EidsborgTokke, Telemark21019.07.2017 
Eidsborg - TokkeTokke, Telemark11022.07.2015 
Eigerøy fyrEigersund, Rogaland11002.07.2013 
EinarbuIndre Østfold, Østfold21022.05.2018 
ElgsetsveetLevanger, Trøndelag11014.07.2025 
Fageråsen TrysilTrysil, Innlandet11110.07.2026 
FevikGrimstad, Agder11127.06.2009 
FirenTokke, Telemark11117.07.2019 
FMVFredrikstad, Østfold11121.09.2008 
Fornebu, LilløyplassenBærum, Akershus21130.04.2007 
Fosseland campingKvinesdal, Agder11010.07.2010 
FosselandheiaveienKvinesdal, Agder11004.06.2016 
Gallisveien, Nord-østre KodalSandefjord, Vestfold11027.06.2019 
Gjennestadvannet NVSandefjord, Vestfold101017.05.2024 
Goksjø-LastelandetSandefjord, Vestfold11016.06.2014 
GudvangenAurland, Vestland42213.06.2020 
HannåsfeltetEvje og Hornnes, Agder11026.06.2011 
HellemyrKristiansand, Agder11014.06.2010 
Hestskobakken, VinstraNord-Fron, Innlandet21121.06.2009 
HodneEvje og Hornnes, Agder11018.06.2011 
HoveArendal, Agder11030.06.2007 
HovedøyaOslo11011.07.2018 
HunderiLærdal, Vestland31018.06.2020 
HåenVærøy, Nordland11218.07.2025 
I privathageSola, Rogaland11129.06.2009 
JustøyLillesand, Agder11005.06.1971