Familie: Finkefamilien (Fringillidae)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
VearTønsberg, Vestfold og Telemark11029.01.2011 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark22025.01.2015 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark11024.01.2015 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark134026.01.2020 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark165025.01.2015 
vearTønsberg, Vestfold og Telemark55020.01.2012 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark62003.02.2019 
VearTønsberg, Vestfold og Telemark11001.02.2016 
VearåsenTønsberg, Vestfold og Telemark22030.01.2011 
VeavågenKarmøy, Rogaland186026.01.2020 
VebenstadkollenAverøy, Møre og Romsdal21025.01.2009 
Vebenstadkollen 16Averøy, Møre og Romsdal44027.01.2018 
vebenstadkollen, bådalenAverøy, Møre og Romsdal43026.01.2013 
VebergHolmestrand, Vestfold og Telemark33026.01.2018 
ved egen boligKragerø, Vestfold og Telemark53029.01.2012 
Ved eneboligMålselv, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku22027.01.2013 
Ved foringsbrettet i hagen, BEITSTADSteinkjer, Trøndelag54027.01.2013 
Ved foringsplassenEidsvoll, Viken257026.01.2020 
ved foringsplassenRåde, Viken11027.01.2013 
ved foringsplassenOrkland, Trøndelag22025.01.2009 
ved foringsplassen i hagenNord-Fron, Innlandet113028.01.2020 
Ved foringsplassen utenfor kjøkkenvindueSaltdal, Nordland32024.01.2015 
ved foringssted i hagenArendal, Agder21029.01.2017 
Ved fuglbrettet i hagenFarsund, Agder62026.01.2019 
Ved fuglebrett i hageSkien, Vestfold og Telemark11028.01.2012 
Ved fuglebrettetGran, Innlandet124024.01.2020 
Ved garasjeStad, Vestland11027.01.2013 
Ved Gårum, NesRingsaker, Innlandet146027.01.2019 
Ved havkantenLødingen, Nordland273020.01.2020 
Ved Hoensmarka, på Nedre Hoen GårdØvre Eiker, Viken93027.01.2020 
Ved husetRingsaker, Innlandet22026.01.2013 
ved huset på SkogvannSør-Varanger, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku223028.01.2018 
Ved Ile gård i Øyer SørbygdØyer, Innlandet33025.01.2009 
Ved Kviturspollen på HjellestadBergen, Vestland11010.02.2012 
ved kystenVestvågøy, Nordland22029.01.2011 
Ved kårhusetStjørdal, Trøndelag104002.02.2020 
Ved røysaFroland, Agder11012.02.2012 
Ved sjø AsnesSandefjord, Vestfold og Telemark43026.01.2014 
Ved Skøyenåsen skoleOslo11024.01.2016 
Ved stuevinduetLøten, Innlandet54026.01.2020 
Ved Vinnes FriskuleBjørnafjorden, Vestland21026.04.2013 
VedavågenKarmøy, Rogaland22025.01.2010 
VedavågenKarmøy, Rogaland84025.01.2020 
VedavågenKarmøy, Rogaland11029.01.2011 
VedavågenKarmøy, Rogaland43022.01.2013 
VedBlågestadvannetArendal, Agder11026.01.2013 
VeddeSula, Møre og Romsdal42028.01.2018 
VeddegjerdeSula, Møre og Romsdal11031.01.2010 
vedderheiaKristiansand, Agder11003.02.2018 
Vedenveien 27Halden, Viken11004.01.2017