Slekt: Rundorm (Nematoda)

Livet i fjæra
28.08.2014
Universitetet i Tromsø
Mjølvik Hardbunn (Tromsø, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
Vanlig korstroll (Asterias rubens)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Henricia
Mandolinpyntekrabbe (Hyas araneus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Rundorm (Nematoda)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Slangestjerner (Ophiuroidea)
Eremittkreps (Paguridae)
Albusnegl (Patella vulgata)
Tangstikling (Spinachia spinachia)
Strongylocentrotus
Dafniejakten
29.09.2013
Rognan ungdomsskole
Hagedam (Saltdal, Nordland)
(Pila 9)
Nematoda indet.
Hjuldyr (Rotifera)
 
Dafniejakten
24.09.2013
Blomdalen ungdomsskole
Odde mellom Sjøsanden og Lordens (Lindesnes, Agder)
Tanglopper (Amphipoda)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Cyclops abyssorum
Dafnier (Daphnia)
Daphnia pulex
Rundorm (Nematoda)
 
Dafniejakten
20.09.2013
Frakkagjerd ungdomsskole
Førdesfjorden (Tysvær, Rogaland)
(Nappatjørn)
Acroperus harpae
Alonopsis elongata
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Libeller (Anisoptera)
Calanoida indet.
Camptocercus rectirostris
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops serrulatus
Vannløpere (Gerridae)
Graptoleberis testudinaria
Igler (Hirudinea)
Vannmidd (Hydracarina)
Macrocyclops albidus
Mudderfluer (Megaloptera)
Nematoda indet.
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Ophryoxus gracilis
Muslingkreps (Ostracoda)
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
Sida crystallina
Streblocerus serricaudatus
Vårfluer (Trichoptera)
Dafniejakten
25.09.2013
Granvin barne- og Undomsskule
Granvin skule (Voss, Vestland)
Vannfluer (Ephydridae)
Snegler (Gastropoda)
Ubestemt meitemark (Lumbricidae indet.)
Rundorm (Nematoda)
Ørret (Salmo trutta)
 
Dafniejakten
27.09.2013
Austafjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Laugen, Austadfjord (Nærøysund, Trøndelag)
(Laugen)
Mosdyr (Bryozoa)
Svevemygg (Chaoborus)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Damsnegl (Lymnaeidae)
Rundorm (Nematoda)
Muslingkreps (Ostracoda)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
26.09.2013
Kjeller skole
Nitelva (Lillestrøm, Viken)
(Nitelva)
Acanthocyclops robustus
Midd (Acari)
Acroperus angustatus
Alona costata
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Nesledyr (Cnidaria)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Ectocyclops phaleratus
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops macruroides
Eucyclops macrurus
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Graptoleberis testudinaria
Macrocyclops albidus
Rundorm (Nematoda)
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Sida crystallina
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
25.09.2013
Øyra skule
Vassbotnen (Volda, Møre og Romsdal)
(Vassbotnen, aust for golfbana.)
Alona affinis
Alona guttata
Alonella excisa
Alonella nana
Frosker (Anura)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Sviknott (Ceratopogonidae)
Ceriodaphnia quadrangula
Fjærmygg (Chironomidae)
Nesledyr (Cnidaria)
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Eucyclops serrulatus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Harpacticodida
Vanlig metallvannymfe (Lestes sponsa)
Libellulidae
Macrocyclops albidus
Macrocyclops fuscus
Nematoda indet.
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Muslingkreps (Ostracoda)
Paralona pigra
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
26.09.2013
Hope oppvekstsenter avdeling skole
Monsknutepytten (Risør, Agder)
(Monsknuten)
Libeller (Anisoptera)
Calopterygidae
Svevemygg (Chaoborus)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Virvlere (Gyrinidae)
Rundorm (Nematoda)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
19.09.2013
Øvergård montessoriskole
Kråa (Målselv, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Kråa)
Bosmina longispina
Sviknott (Ceratopogonidae)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Biller (Coleoptera)
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Daphnia pulex
Eucyclops serrulatus
Vannmidd (Hydracarina)
Lathonura rectirostris
Megacyclops gigas
Megacyclops viridis
Rundorm (Nematoda)
Muslingkreps (Ostracoda)
Steinfluer (Plecoptera)
Brune, hårete steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Scapholeberis mucronata
Simocephalus exspinosus
Stankelbein (Tipulidae)
Vårfluer (Trichoptera)
Dafniejakten
18.09.2013
Hoffsvangen skole
Gihle gårdsdam (Østre Toten, Innlandet)
(Gihle gårdsdam.)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Daphnia longispina
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops serrulatus
Eucyclops speratus
Igler (Hirudinea)
Libellulidae
Megacyclops viridis
Nematoda indet.
Simocephalus vetula
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
13.09.2013
Øvergård montessoriskole
Ågårdsdam (Målselv, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Ågård)
Acanthocyclops robustus
Acroperus harpae
Alona affinis
Alonella excisa
Bosmina longispina
Sviknott (Ceratopogonidae)
Ceriodaphnia megops
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Biller (Coleoptera)
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Lathonura rectirostris
Megacyclops gigas
Mesocyclops leuckarti
Rundorm (Nematoda)
Muslingkreps (Ostracoda)
Polyphemus pediculus
Pseudochydorus globosus
Simocephalus vetula
Dafniejakten
18.09.2013
Lyngmyr skole
Takseråsdal (Tvedestrand, Agder)
(Takserås)
Midd (Acari)
Sviknott (Ceratopogonidae)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Vannlopper (Cladocera)
Spretthaler (Collembola)
Hoppekreps (Copepoda)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Eucyclops serrulatus
Harpacticodida
Rundorm (Nematoda)
Taglormer (Nematomorpha)
Muslingkreps (Ostracoda)
Steinfluer (Plecoptera)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Flimmermakk (Turbellaria)
 
Dafniejakten
16.09.2013
Solør videregående skole/Avdeling Sønsterud
Dam ved Kringsjåkoia (Åsnes, Innlandet)
(Dam ved Kringsjåkoia)
Alona guttata
Alonella excisa
Bosmina
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannmidd (Hydracarina)
Megacyclops viridis
Nematoda indet.
Muslingkreps (Ostracoda)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Dafniejakten
13.09.2013
St Paul skole
Nygårdsparken (Bergen, Vestland)
(I Nygårdsparken)
Bosmina longirostris
Calanoida indet.
Cyclopoida indet.
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Nematoda indet.
Tubificidae/naididae
 
1 - 15 av 21 siste»»