Rekke: Flatormer (Platyhelminthes)

VANDA: Bunndyr
14.09.1989
Gimle videregående skole, Bergen
Myravatnet (Bergen, Vestland)
Chironomus sp.
Dixella aestivalis
Toøyd flatigle (Helobdella stagnalis)
Hydra sp.
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Polycelis sp.
VANDA: Bunndyr
27.09.1989
Strinda videregående skole
Vikerauntjønna (Trondheim, Trøndelag)
Aeshna grandis
Agabus arcticus
Callicorixa sp.
Cloeon dipterum
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Dugesia sp.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Glyphotaelius pellucidus
Glyptotendipes sp. gr. A
Hydra sp.
Hydroporus palustris
Hyphydrus ovatus
Ilybius fuliginosus
Limnephilus flavicornis
Limnephilus nigriceps
Limnephilus rhombicus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Phryganea grandis
VANDA: Bunndyr
25.08.1989
Langhaugen videregående skole
Tveitevannet (Bergen, Vestland)
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Callicorixa sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Corixa dentipes
Dugesia sp.
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Glattskivesnegl (Gyraulus laevis)
Haliplus lineolatus
Hesperocorixa sahlbergi
Hydroporus palustris
Limnephilus sp.
Lumbriculus variegatus
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Polycelis sp.
Procladius sp.
Psectrocladius limbatellus gr.
Xenopelopia cf. nigricans
VANDA: Bunndyr
26.09.1989
Bømlo vidaregåande skule
Storavatnet (Bømlo, Vestland)
Caenis horaria
Dugesia sp.
Ilybius fuliginosus
Leptophlebia marginata
Libelluloidea indet.
Limnephilus flavicornis
Limnephilus rhombicus
Limnephilus sp.
Lumbriculus variegatus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Macropelopia sp.
Phryganea grandis
Ertemusling (Pisidium sp.)
Polycelis sp.
Sigara dorsalis
VANDA: Bunndyr
26.09.1989
Porsgrunn videregående skole
Kverndammen (Porsgrunn, Vestfold og Telemark)
Aeshna grandis
Cloeon dipterum
Cymatia bonsdorffii
Dixella sp.
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Eukiefferiella claripennis
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Lumbriculida
Lumbriculus variegatus
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Polycelis sp.
Somatochlora metallica
Subsigara cf. distincta
VANDA: Bunndyr
06.09.1989
Ledaal videregående skole
Mosvatnet (Stavanger, Rogaland)
Cloeon simile
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Polycelis sp.
Vandresnegl (Potamopyrgus antipodarum)
Sigara cf. dorsalis
Stylaria lacustris
Subsigara cf. distincta
VANDA: Bunndyr
06.09.1989
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Agabus bipustulatus
Caenis horaria
Cloeon simile
Coenagrion puella
Coenagrion sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Corixidae indet.
Enallagma cyathigerum
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Haliplus fulvus
Toøyd flatigle (Helobdella stagnalis)
Hydroporus obscurus
Hygrotus inaequalis
Lepidostoma hirtum
Leuctra fusca
Limnephilus rhombicus
Lumbriculus variegatus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Macropelopia goetghebueri
Monopsectrocladius calcaratus
Nebrioporus depressus
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Phryganea grandis
Ertemusling (Pisidium sp.)
Platambus maculatus
Polycelis sp.
Polycentropus irroratus
Sigara sp.
Stictochironomus sp.
Subsigara scotti
Sympetrum striolatum
VANDA: Bunndyr
28.09.1989
Osterøy vidaregåande skule
Husavatnet (Osterøy, Vestland)
Ablabesmyia monilis
Acroperus harpae
Aeshna grandis
Agabus bipustulatus
Alona affinis
Chydorus sp.
Coenagrion pulchellum
Dicrotendipes pulsus
Enallagma cyathigerum
Endochironomus cf. albipennis
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Sultanmosdyr (Fredericella sultana)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gyrinus substriatus
Haliplus ruficollis
Hydra sp.
Hydroporus erythrocephalus
Hydroporus palustris
Ischnura elegans
Limnephilus flavicornis
Limnephilus politus
Limnephilus sp.
Lumbriculus variegatus
Macrocyclops sp.
Macropelopia sp.
Micropsectra groenlandica
Nemoura cinerea
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Polycelis sp.
Polycentropus flavomaculatus
Pyrrhosoma nymphula
Sialis lutaria
Sigara cf. dorsalis
Subsigara cf. distincta
Subsigara scotti
Tanytarsus cf. curticornis
Tribelos intextus
VANDA: Bunndyr
28.08.1989
Vardafjell videregående skole
Arkavatnet (Haugesund, Rogaland)
Agabus bipustulatus
Alona affinis
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Cloeon simile
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Corixidae indet.
Corynoneura sp.
Cricotopus flavocinctus
Gelémosdyr (Cristatella mucedo)
Endochironomus dispar gr.
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gyrinus substriatus
Haliplus lineolatus
Heterotrissocladius marcidus
Hydra sp.
Hydrometra stagnorum
Limnophyes sp.
Lumbriculus variegatus
Mesopsectrocladius barbatipes
Omisus caledonicus
Orthocladius sp.
Ertemusling (Pisidium sp.)
Polycelis sp.
Procladius choreus gr.
Rhantus suturellus
Sialis lutaria
Sigara dorsalis
Streblocerus serricaudatus
Subsigara scotti
Lys Andeigle (Theromyzon tessulatum)
Triaenodes bicolor
Smådyr i ferskvatn
12.04.2000
Halden videregående skole Avdeling Christian August/Avdeling Christian August
Krussætertjern (Halden, Viken)
Edderkoppdyr (Arachnida)
Muslinger (Bivalvia)
Igler (Hirudinea)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Hjuldyr (Rotifera)
Flimmermakk (Turbellaria)
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Sjøroser (Actinaria)
Vanleg rekeklo (Ceramium virgatum)
Chlamys
Grønnsekkdyr (Ciona intestinalis)
Diatoma
Grønske (Enteromorpha)
Snegler (Gastropoda)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Tangdokke (Polysiphonia fibrillosa)
Planarier (Tricladida)
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Midd (Acari)
Sjøroser (Actinaria)
Rekeklo-artar (Ceramium sp.)
Ciliata
Grønnsekkdyr (Ciona intestinalis)
Diatoma
Blåskjellfamilien (Mytilidae)
Nematomorpha indet.
Kamskjell (Pectinidae)
Planarier (Tricladida)
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Rekekloslekta (Ceramium)
Corallinaceae
Blåskjellfamilien (Mytilidae)
Rundormer (Nematoda)
Mangebørstemark (Polychaeta)
Planarier (Tricladida)
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Acari indet.
Mosdyr (Bryozoa)
Grønnsekkdyr (Ciona intestinalis)
Cionidae indet.
Harpacticodida indet.
Blåskjell (Mytilus edulis)
Nematoda indet.
Østers (Ostreidae)
Pennales
Mangebørstemark (Polychaeta)
Flimmermakk (Turbellaria)
««første 61 - 74 av 74