Hopp til hovedinnhold

Orden: Haukefugler (Accipitriformes)

ArtArtsinfoLokaliteterObservasjonerAnt. bilderSiste observasjon
Spurvehauk (Accipiter nisus)65071260540111.10.2026
Havørn (Haliaeetus albicilla)180836129605.09.2026
Hønsehauk (Astur gentilis)119717165704.10.2026
Kongeørn (Aquila chrysaetos)4997721909.10.2026
Musvåk (Buteo buteo)3214373011.09.2026
Fjellvåk (Buteo lagopus)1371961504.09.2026
Fiskeørn (Pandion haliaetus)6480813.08.2026
Sivhauk (Circus aeruginosus)3535602.09.2026
Myrhauk (Circus cyaneus)2326 14.09.2026
Rødglente (Milvus milvus)1516310.08.2026
Vepsevåk (Pernis apivorus)1112119.07.2026
Fiskeørnfamilien (Pandionidae indet.)88 29.07.2026
Svartglente (Milvus migrans)44124.04.2025
Steppehauk (Circus macrourus)33 21.09.2026
Ubestemt ørn (Accipitridae Indet)33 29.05.2019
Enghauk (Circus pygargus)22 15.09.2026
Storskrikørn (Aquila clanga)12 04.05.2023
Haukefamilien (Accipitridae indet.)11 25.08.2025
Haukefugler (Accipiter sp.)11 25.01.2026