Hopp til hovedinnhold

Familie: Haukefamilien (Accipitridae)

ArtArtsinfoLokaliteterObservasjonerAnt. bilderSiste observasjon
Spurvehauk (Accipiter nisus)54591043930501.05.2024
Havørn (Haliaeetus albicilla)141228666525.04.2024
Hønsehauk (Accipiter gentilis)94113543527.02.2024
Kongeørn (Aquila chrysaetos)3866211404.02.2024
Musvåk (Buteo buteo)1852661212.04.2024
Fjellvåk (Buteo lagopus)901411202.05.2024
Myrhauk (Circus cyaneus)1111 27.01.2024
Glente (Milvus milvus)55128.03.2021
Sivhauk (Circus aeruginosus)55 08.05.2023
Ørn (Indet sp.)33 29.05.2019
Vepsevåk (Pernis apivorus)23118.05.2024
Svartglente (Milvus migrans)22 22.01.2016
Storskrikørn (Aquila clanga)12 04.05.2023
Enghauk (Circus pygargus)11 25.04.2021