Hopp til hovedinnhold

Familie: Måkefamilien (Laridae)

ArtArtsinfoLokaliteterObservasjonerAnt. bilderSiste observasjon
Gråmåke (Larus argentatus)2299580911229.09.2026
Fiskemåke (Larus canus)129132967112.10.2026
Svartbak (Larus marinus)5449862008.08.2026
Hettemåke (Chroicocephalus ridibundus)3386572702.09.2026
Makrellterne (Sterna hirundo)1923372813.08.2026
Sildemåke (Larus fuscus)1903191927.08.2026
Rødnebbterne (Sterna paradisaea)118251110.10.2026
Krykkje (Rissa tridactyla)92115718.08.2026
Måker (Laridae sp.)67103528.08.2026
Terner (Laridae sp.)1720115.06.2026
Måkefamilien (Laridae indet.)1214 24.03.2019
Terne (Sterna sp.)1115 05.07.2026
Dvergmåke (Hydrocoloeus minutus)1010204.08.2026
Måker (Larus sp.)99127.01.2026
Polarmåke (Larus hyperboreus)811202.05.2025
Grønlandsmåke (Larus glaucoides)89105.05.2026
Splitterne (Thalasseus sandvicensis)55 24.07.2026
Sabinemåke (Xema sabini)22 06.06.2026
Ismåke (Pagophila eburnea)12102.06.2026
Kaspimåke (Larus cachinnans)11 23.08.2026
Rovterne (Hydroprogne caspia)11 23.09.2026
Hvitvingesvartterne (Chlidonias leucopterus)11 16.07.2025
Ringnebbmåke (Larus delawarensis)11 18.10.2025
Steppemåke (Ichthyaetus ichthyaetus)11 29.06.2025
Rosenterne (Sterna dougallii)11 09.07.2025
Franklinmåke (Leucophaeus pipixcan)11 15.07.2025