Slekt: Taglorm (Nematomorpha)

Dafniejakten
19.09.2013
Langmyra skole
Høgnakken/ Myrsletta (Molde, Møre og Romsdal)
(Høgnakken)
Alonella excisa
Alonella nana
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Daphnia longispina
Rundormer (Nematoda)
Taglorm (Nematomorpha)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
(dammen med idretsbannen)
Hoppekreps (Copepoda)
Dafnier (Daphnia)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Vannløpere (Gerridae)
Flatigler (Glossiphoniidae)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Vannmidd (Hydracarina)
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Øredamsnegl (Radix auricularia)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
Frosker (Anura)
Edderkopper (Araneae)
Padde (Bufo bufo)
Fjærmygg (Chironomidae)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Stikkemygg (Culicidae)
Daphnia pulex
Tovinger (Diptera)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Flatigler (Glossiphoniidae)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Vannmidd (Hydracarina)
Firfisler (Lacertidae)
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
(stein håkon)
Edderkopper (Araneae)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Igler (Hirudinea)
Vannmidd (Hydracarina)
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
(dammen ved idrettsplassen)
Dvergdøgnfluer (Caenis)
Hoppekreps (Copepoda)
Dafnier (Daphnia)
Tovinger (Diptera)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Flatigler (Glossiphoniidae)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Vannmidd (Hydracarina)
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
(dammen ved idrettsbanen)
Libeller (Anisoptera)
Fjærmygg (Chironomidae)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Stikkemygg (Culicidae)
Dafnier (Daphnia)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Vannløpere (Gerridae)
Flatigler (Glossiphoniidae)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Vannmidd (Hydracarina)
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Dafniejakten
06.09.2013
Sylling skole
Dam ved idrettsplassen i Sylling (Lier, Viken)
(Sylling idrettsbane)
Libeller (Anisoptera)
Edderkoppdyr (Arachnida)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Daphnia pulex
Tovinger (Diptera)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Vannløpere (Gerridae)
Flatigler (Glossiphoniidae)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Vannmidd (Hydracarina)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Macrocyclops fuscus
Megacyclops gigas
Mesocyclops leuckarti
Taglorm (Nematomorpha)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Muslingkreps (Ostracoda)
Smådyr i ferskvatn
22.10.2008
Vøyenenga skole
Sandvikselva 2 (Bærum, Viken)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Snegler (Gastropoda)
Taglorm (Nematomorpha)
Smådyr i ferskvatn
22.10.2008
Vøyenenga skole
Sandvikselva 1 (Bærum, Viken)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Snegler (Gastropoda)
Limnephilidae indet.
Mudderfluer (Megaloptera)
Taglorm (Nematomorpha)
Polycentropidae
VANDA: Bunndyr
23.10.1990
Elverum videregående skole
Sagtjernet (Elverum, Innlandet)
Acroperus harpae
Aeshna sp.
Agabus sp.
Alona affinis
Baetis muticus
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Daphnia cristata
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Graptodytes pictus
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Hydropsyche angustipennis
Hygrotus versicolor
Keratella sp.
Leptophlebia vespertina
Lumbriculus variegatus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Nematomorpha indet.
Neureclipsis bimaculata
Notidobia ciliaris
Phryganea bipunctata
Platambus maculatus
Sialis lutaria
Simocephalus vetulus
Somatochlora metallica
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
Thermocyclops sp.
fossarum
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Midd (Acari)
Sjøroser (Actinaria)
Rekeklo-artar (Ceramium sp.)
Ciliata
Grønnsekkdyr (Ciona intestinalis)
Diatoma
Blåskjellfamilien (Mytilidae)
Nematomorpha indet.
Kamskjell (Pectinidae)
Planarier (Tricladida)
Smådyr i ferskvatn
13.09.1999
Lauvsnes skole
Lisselva (Flatanger, Trøndelag)
(3)
Midd (Acari)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Stikkemygg (Culicidae)
Taglorm (Nematomorpha)
Lungesnegler (Pulmonata)
Vårfluer (Trichoptera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)