Spør en ornitolog
Her kan du stille spørsmål om ville fugler og få svar fra en ornitolog. Om du laster opp et bilde av en fugl som du vil ha hjelp til å artsbestemme, så er det viktig å skrive hvor og når bildet ble tatt. Husk også å søke etter gamle svar, da vi ikke nødvendigvis gir nye svar til allerede stilte spørsmål.
Besvarte spørsmål
Tårnseiler
Hei , hvor kan jeg levere tårnseilerunge som jeg fant på plenen i dag ? Veier 22gr og spiser når jeg gir den fluer og knust usaltet kjøttdeig og vann ! Bor i Nordre follo . Kan prøve og fortsette med det hvis jeg får den på vingene !
N.N (28.07.2025)
Svar:
Tror dessverre ikke det er noe sted du kan levere den. Hvis du kan fortsette å mate den, enten med slik finmalt kjøttdeig, eller med moste insekter (melbillelarver og sirisser som kan moses er det mulig å få tak i fra dyrebutikker), så kan du få den på vingene når vingefjærene er helt utvokst.
Roar Solheim (29.07.2025)
- Neste spørsmål: Fått besøk av antatt rasedue, uten merking
- Forrige spørsmål: Hvit hegre