Familie: Seler (Phocidae)

Når kommer våren?
16.05.2016
Britt Jenssen
Røsnes, Kaldfjord, Kvaløya (Tromsø, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
08.05.2016 Bladsprett (musøre) bjørk
07.05.2016 Ankomst grågås
06.05.2016 Første observasjon havert
07.05.2016 Voksenstadiet humler
03.05.2016 Voksenstadiet husflue
03.05.2016 Blomstring krokusslekta
03.05.2016 Ankomst ringtrost
08.05.2016 Bladsprett (musøre) selje
03.05.2016 Ankomst tjeld
03.05.2016 Ankomst trepiplerke
04.05.2016 Ankomst ærfugl
 
Dyreobservasjoner
17.04.2013
Rognan ungdomsskole
Langnes (Tromsø, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
Steinkobbe (Phoca vitulina)
 
Smådyr i fjøra
20.09.2012
Ågotnes skule
Kårtveitpollen (Øygarden, Vestland)
Muslinger (Bivalvia)
Snegler (Gastropoda)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Steinkobbe (Phoca vitulina)
 
Dyreobservasjoner
20.04.2011
John Skartveit
Sevheimsvågen (Stavanger, Rogaland)
Steinkobbe (Phoca vitulina)
 
Dyreobservasjoner
27.12.2010
John Skartveit
Vignesholmane (Stavanger, Rogaland)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Skjærpiplerke (Anthus petrosus)
Kvinand (Bucephala clangula)
Teist (Cepphus grylle)
Havelle (Clangula hyemalis)
Ravn (Corvus corax)
Kråke (Corvus cornix)
Knoppsvane (Cygnus olor)
Islom (Gavia immer)
Gråmåke (Larus argentatus)
Sjøorre (Melanitta fusca)
Svartand (Melanitta nigra)
Siland (Mergus serrator)
Storskarv (Phalacrocorax carbo)
Steinkobbe (Phoca vitulina)
Ærfugl (Somateria mollissima)
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
11.09.2008
Jordet skole
Røvika (Larvik, Vestfold og Telemark)
(3)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Rur (Balanidae)
Brachyura indet.
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Blekksprut (Cephalopoda)
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Hai og skater (Chondrichtyes Hai og skater samlegruppe)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Andeskjell (Lepas)
Strandsnegler (Littorina)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
 
Dyreobservasjoner
21.05.2007
Pascale Baudonnel
Inngang Nærøyfjorden (Aurland, Vestland)
Gullbasser (Cetoniinae)
Tjeld (Haematopus ostralegus)
Havørn (Haliaeetus albicilla)
Steinkobbe (Phoca vitulina)
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
07.06.2007
Lysheim skole
Åsgårdstrand (Horten, Vestfold og Telemark)
(4)
Beinfisk (Actinopterygii)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Blekksprut (Cephalopoda)
Samlegruppe Andre kvalar (Cetacea Samleguppe Cetacea)
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sjøpiggsvin (Echinoidea)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Andeskjell (Lepas)
Strandsnegler (Littorina)
Oter (Lutra lutra)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Mink (Neovison vison)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Niser (Phocoenidae)
Brunrotte (Rattus norvegicus)
Knivskjell (Solenidae)
Skilpaddesnegl (Tectura)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
18.09.1995
Lepsøy skule
Blokknr 118 (Ålesund, Møre og Romsdal)
(5)
Ubestemte fiskearter (Actinopterygii indet.)
Fjæremark (Arenicola marina)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Balanus sp.
Brachyura indet.
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Echinoidea indet.
Knivskjell (Ensis sp.)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina sp.)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Mink (Neovison vison)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella sp.)
Kamskjell (Pecten maximus)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
10.09.2002
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(4)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Rur (Balanidae)
Krabber (Brachyura)
Blekksprut (Cephalopoda)
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Japansk drivtang (Sargassum muticum)
Ålegras (Zostera marina)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
29.05.2001
Vatne barneskule
Orvika (Ålesund, Møre og Romsdal)
(Orvika )
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Rur (Balanidae)
Krabber (Brachyura)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
29.05.2001
Vatne barneskule
Orvika (Ålesund, Møre og Romsdal)
(Nybøen )
Beinfisk (Actinopterygii)
Fjæremark (Arenicola marina)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Rur (Balanidae)
Krabber (Brachyura)
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
Skilpaddesnegl (Tectura)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
22.10.1997
Guds Menighet grunnskole/Vikten skole
Flakstad (Flakstad, Nordland)
(2)
Ubestemte fiskearter (Actinopterygii indet.)
Fjæremark (Arenicola marina)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Balanus sp.
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina sp.)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella sp.)
Kamskjell (Pecten maximus)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Ålegras (Zostera marina)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
16.09.1999
Liland skole
Liland (Evenes, Nordland)
(4)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Rur (Balanidae)
Krabber (Brachyura)
Hvaler og delfiner (Cetacea)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sjøpiggsvin (Echinoidea)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Oter (Lutra lutra)
Samlegruppe Pattedyr (Mammalia Samlegruppe)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Mink (Neovison vison)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Niser (Phocoenidae)
Brunrotte (Rattus norvegicus)
Knivskjell (Solenidae)
Skilpaddesnegl (Tectura)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
03.10.1994
Eiksund skule
Nær Vartdal skule (Ørsta, Møre og Romsdal)
(3)
Beinfisk (Actinopterygii)
Fjæremark (Arenicola marina)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Rur (Balanidae)
Krabber (Brachyura)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sjøpiggsvin (Echinoidea)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Mink (Neovison vison)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Seler (Phocidae)
Niser (Phocoenidae)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
Ålegras (Zostera marina)
 
1-15 av 79 siste»»