Slekt: Acanthodiaptomus

Dafniejakten
20.09.2013
Stor-Elvdal ungdomsskole
Kjemsjøen (Stor-Elvdal, Innlandet)
Acanthocyclops capillatus
Acanthocyclops robustus
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona affinis
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Tovinger (Diptera)
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Snegler (Gastropoda)
Graptoleberis testudinaria
Lathonura rectirostris
Macrocyclops albidus
Macrocyclops fuscus
Mesocyclops leuckarti
Ophryoxus gracilis
Muslingkreps (Ostracoda)
Skivesnegl (Planorbidae)
Pseudochydorus globosus
Streblocerus serricaudatus
 
Dafniejakten
05.09.2013
Midtstuen skole
Dam ved Voksenkollen (Oslo)
(Dam ved voksenkollen)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Fjærmygg (Chironomidae)
Daphnia longispina
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops serrulatus
Scapholeberis mucronata
 
Dafniejakten
25.09.2013
Seter skole
Myrdammen (Osen, Trøndelag)
(Myradammen)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona intermedia
Alonella excisa
Alonella nana
Bosmina
Ceriodaphnia quadrangula
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydoridae
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Diaphanosoma brachyurum
Eucyclops serrulatus
Macrocyclops albidus
Polyphemus pediculus
Pseudochydorus globosus
Hjuldyr (Rotifera)
Scapholeberis mucronata
 
Dafniejakten
16.09.2013
Berg skole
Senjahopen (Senja, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Lille Skålbrekkvatnet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Diaphanosoma brachyurum
Tovinger (Diptera)
 
Dafniejakten
08.09.2013
Småjenten Naturbarnehage
Nedre småtjern (Lunner, Viken)
(Nedre Småtjern)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Bosmina longispina
Cyclopoida indet.
Diaphanosoma brachyurum
Eucyclops serrulatus
Eucyclops speratus
Heterocope appendiculata
Mesocyclops leuckarti
Hjuldyr (Rotifera)
Scapholeberis mucronata
Sida crystallina
 
Dafniejakten
13.09.2013
Atlanten videregående skole
Kleppen (Kristiansund, Møre og Romsdal)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Bosmina
Bosmina longispina
Ceriodaphnia quadrangula
Fjærmygg (Chironomidae)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclops scutifer
Diaphanosoma brachyurum
Vannkalver (Dytiscidae)
Eucyclops serrulatus
Vannløpere (Gerridae)
Heterocope saliens
Holopedium
Mysis
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
26.09.2013
Eidet skole
Skoltjønna (Bø, Nordland)
(Skoltjønna)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Alonella nana
Blåvingevannymfe (Calopteryx virgo)
Svevemygg (Chaoboridae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Mudderbiller (Dryopidae)
Baetislignende døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Hesteigle (Haemopsis sanguisuga)
Megacyclops viridis
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
24.09.2013
Ballstad skole
Bruhaugvannet (Vestvågøy, Nordland)
(Bruhaugvannet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Armert blåvannnymfe (Coenagrion armatum)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Daphnia galeata
Vannkalver (Dytiscidae)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Virvlere (Gyrinidae)
Igler (Hirudinea)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Ertemuslinger (Pisidium)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
19.09.2013
Frydenlund barneskole
Åros (Asker, Viken)
(En av Høvikdammene ved Høvikvollen Båtstø.)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Calopterygidae
Chydorus sphaericus
Conchostraca
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Heterocope appendiculata
Macrocyclops albidus
Mesocyclops leuckarti
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Muslingkreps (Ostracoda)
Pleuroxus truncatus
Scapholeberis mucronata
 
Dafniejakten
11.09.2013
Torstad ungdomsskole
Torstaddammen (Asker, Viken)
(Torstaddammen)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Ceriodaphnia megops
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Cyclopoida indet.
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Scapholeberis mucronata
 
Dafniejakten
16.09.2013
Ole Vig videregående skole
Remyra (Stjørdal, Trøndelag)
(Resve)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona guttata
Alonopsis elongata
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Macrocyclops albidus
Polyphemus pediculus
Hjuldyr (Rotifera)
 
Dafniejakten
12.09.2013
Solør videregående skole/Avdeling Sønsterud
Glorvigsdammen (Åsnes, Innlandet)
(Glorvigsdammen)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acantholeberis curvirostris
Acroperus harpae
Alona affinis
Alonella nana
Libeller (Anisoptera)
Bosmina
Bosmina longispina
Camptocercus rectirostris
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Dafnier (Daphnia)
Diacyclops nanus
Vannkalver (Dytiscidae)
Stor vannkalv (Dytiscus marginalis)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops speratus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Vannløpere (Gerridae)
Vannmidd (Hydracarina)
Macrocyclops albidus
Mesocyclops leuckarti
Rundormer (Nematoda)
Nepa
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Muslingkreps (Ostracoda)
Simocephalus vetula
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
12.09.2013
Nyborg skole
Stokkedammen (Trondheim, Trøndelag)
(Stokkedammen)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Alonella exigua
Alonella nana
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Cyclopoida indet.
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops macrurus
Mesocyclops leuckarti
Polyphemus pediculus
Sida crystallina
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
03.09.2013
Nes ungdomsskole
Todalen (Nesbyen, Viken)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona affinis
Alona guttata
Alonella nana
Libeller (Anisoptera)
Frosker (Anura)
Gresshopper (Caelifera)
Ceriodaphnia quadrangula
Chydorus sphaericus
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Myredderkopp (Dolomedes fimbriatus)
Vannkalver (Dytiscidae)
Vannløpere (Gerridae)
Heterocope saliens
Teger (Heteroptera)
Mesocyclops leuckarti
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Skivesnegl (Planorbidae)
Streblocerus serricaudatus
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
03.09.2013
Molde videregående skole
Romsdalsmuseet, dammen ved Per Amdams v. (Molde, Møre og Romsdal)
(Molde, Romsdalsmuseet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
And (Anatidae sp.)
Edderkoppdyr (Arachnida)
Svevemygg (Chaoboridae)
Svevemygg (Chaoborus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Daphnia pulex
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Macrocyclops fuscus
Megacyclops gigas
Øyenstikkere (Odonata)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Muslingkreps (Ostracoda)
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
 
1-15 av 46 siste»»