Slekt: Påskeliljeslekta (Narcissus)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
Alvøen skole rundt fotballbanenBergen, Vestland22415.05.2013 
AustrheimVindafjord, Rogaland11001.04.2020 
BjørkelangenAurskog-Høland, Viken62001.05.2020 
EikelandVindafjord, Rogaland11005.04.2014 
FlaktveitBergen, Vestland21127.03.2020 
FlåttenPorsgrunn, Vestfold og Telemark103017.04.2022 
gjemnes strandenGjemnes, Møre og Romsdal11126.03.2020 
GrindheimEtne, Vestland11024.04.2018 
Haddeland, MandalLindesnes, Agder11024.04.2020 
Hage, SpillumNamsos, Trøndelag11006.05.2019 
HalleliaSande, Møre og Romsdal31021.03.2012 
Halsa- EngavågenMeløy, Nordland11001.05.2008 
Haugen 24Tysvær, Rogaland11002.04.2020 
Haukås skoleBergen, Vestland11027.03.2020 
Hustoft gnr. 150/4Tysvær, Rogaland62028.03.2017 
HålandTysvær, Rogaland11002.04.2020 
KjellingGildeskål, Nordland11011.05.2011 
KongsheiaKarmøy, Rogaland11025.03.2019 
LandåsBergen, Vestland41004.04.2003 
LapplandÅmot, Innlandet172225.05.2022 
LapplandÅmot, Innlandet42023.05.2011 
Lines 106/2Åfjord, Trøndelag73003.04.2022 
LygraBergen, Vestland11122.05.2013 
NordbottenBremanger, Vestland11114.03.2008 
Nordre VartdalØrsta, Møre og Romsdal22017.04.2020 
SaksvikMalvik, Trøndelag21027.03.2020 
SilsetGjemnes, Møre og Romsdal11015.04.2020 
Sælen Oppveksttun/Avdeling skoleBergen, Vestland31021.04.2016 
TylldalenTynset, Innlandet11006.04.2021 
Vadanesset 1Steinkjer, Trøndelag11011.04.2019 
VaksvikÅlesund, Møre og Romsdal82015.03.2022 
VestråVindafjord, Rogaland21012.04.2020 
ØlenEtne, Vestland11008.04.2019 
ÅndalGjemnes, Møre og Romsdal11126.03.2020