Familie: Fossekallfamilien (Cinclidae)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
Fjordavegen 4748Ullensvang, Vestland11024.01.2020 
Fjære ved utløp av elvBodø, Nordland11003.02.2018 
Flåm skuleAurland, Vestland21005.02.2012 
FlåmselviAurland, Vestland11230.04.2008 
Fossevatna naturreservatAlver, Vestland11027.10.2002 
FrakkagjerdTysvær, Rogaland41001.02.2019 
FrestadFarsund, Agder11025.01.2015 
Frysja (Brekke)Oslo21017.03.2013 
Frysjaveien, 15AOslo11027.01.2019 
Fusta. Baågnes - BjørknesVefsn, Nordland11002.02.2020 
FørdeSunnfjord, Vestland711017.05.2015 
Gamle ÅlgårdsveienSandnes, Rogaland11114.02.2018 
GargoKvænangen, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11022.04.2018 
Geiranger sentrumStranda, Møre og Romsdal21030.01.2011 
Gjøvikjordet/Tongjordet.Gjøvik, Innlandet21026.01.2016 
GranliVerdal, Trøndelag11026.01.2015 
GranvinelvaVoss, Vestland31002.04.2018 
GrimstadvatnetHareid, Møre og Romsdal11027.01.2013 
gryttingveien 155Orkland, Trøndelag11027.01.2020 
GrønnabotnAurland, Vestland11005.09.2014 
Hage VadanessetSteinkjer, Trøndelag11014.02.2010 
HagenSunnfjord, Vestland111018.01.2014 
Haslebakken 7Ålesund, Møre og Romsdal11028.01.2014 
HatlenÅlesund, Møre og Romsdal21025.01.2014 
Haukanesveien 221Samnanger, Vestland11027.01.2018 
HaukåselvaBergen, Vestland11001.04.2005 
HeiaLillestrøm, Viken31029.01.2012 
HelldalsnesetBergen, Vestland11021.01.2017 
HisdalSamnanger, Vestland11026.01.2013 
HjartnesBjørnafjorden, Vestland11127.01.2019 
HjemmeLindesnes, Agder11026.01.2014 
Horremsleira, BakkelvaAukra, Møre og Romsdal11205.02.2018 
Hortemo NodelandKristiansand, Agder11030.01.2016 
hovengaPorsgrunn, Vestfold og Telemark21027.01.2019 
HoviIndre Østfold, Viken11030.11.2013 
Hovsvegen 421Hol, Viken11027.01.2019 
Hurdal naturreservatHurdal, Viken51027.01.2020 
HyllandAurland, Vestland31002.02.2019 
Høyjordveien 615Sandefjord, Vestfold og Telemark11024.01.2015 
JarenhaugenModum, Viken11027.01.2018 
Jonsbu i Øvre VatsVindafjord, Rogaland21026.01.2020 
JølstraSunnfjord, Vestland11026.05.2013 
Kirsebærtre utenfor kjøkkenvinduNærøysund, Trøndelag11027.01.2018 
KjerreidvikenBergen, Vestland11004.02.2018 
Kloppa 7Modum, Viken21003.02.2018 
Korgen i LågendeltaetLillehammer, Innlandet11028.01.2017 
KorsbrekkeosenStranda, Møre og Romsdal11020.03.2005 
KråkåsenSolund, Vestland21026.01.2020 
KyllingdalenVestvågøy, Nordland11024.01.2015 
KåfjorddalenGáivuotna - Kåfjord - Kaivuono, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11020.01.2020