Familie: Snipefamilien (Scolopacidae)

VANDA: Fugler
14.09.1989
Fauske videregående skole
Kvitblikkvannet (Fauske - Fuosko, Nordland)
Sivsanger (Acrocephalus schoenobaenus)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Krikkand (Anas crecca)
Brunnakke (Anas penelope)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Kvinand (Bucephala clangula)
Brushane (Calidris pugnax)
Sandlo (Charadrius hiaticula)
Hettemåke (Chroicocephalus ridibundus)
Enkeltbekkasin (Gallinago gallinago)
Fiskemåke (Larus canus)
Siland (Mergus serrator)
Grønnstilk (Tringa glareola)
Rødstilk (Tringa totanus)
Vipe (Vanellus vanellus)
VANDA: Fugler
06.06.1991
Fusa videregående skole
Skjelbreidvatnet (Bjørnafjorden, Vestland)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Krikkand (Anas crecca)
Bokfink (Fringilla coelebs)
Låvesvale (Hirundo rustica)
Fiskemåke (Larus canus)
Laksand (Mergus merganser)
Siland (Mergus serrator)
Linerle (Motacilla alba)
Stær (Sturnus vulgaris)
Rødstilk (Tringa totanus)
Gråtrost (Turdus pilaris)
Vipe (Vanellus vanellus)
VANDA: Fugler
15.11.1994
Vardafjell videregående skole
Arkavatnet (Haugesund, Rogaland)
Hønsehauk (Accipiter gentilis)
Spurvehauk (Accipiter nisus)
Sivsanger (Acrocephalus schoenobaenus)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Stjertmeis (Aegithalos caudatus)
Sanglerke (Alauda arvensis)
Krikkand (Anas crecca)
Brunnakke (Anas penelope)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Heipiplerke (Anthus pratensis)
Trepiplerke (Anthus trivialis)
Tårnseiler (Apus apus)
Kongeørn (Aquila chrysaetos)
Gråhegre (Ardea cinerea)
Taffeland (Aythya ferina)
Toppand (Aythya fuligula)
Bergand (Aythya marila)
Kanadagås (Branta canadensis)
Kvinand (Bucephala clangula)
Musvåk (Buteo buteo)
Grønnfink (Carduelis chloris)
Hettemåke (Chroicocephalus ridibundus)
Fossekall (Cinclus cinclus)
Skogdue (Columba oenas)
Ringdue (Columba palumbus)
Ravn (Corvus corax)
Kråke (Corvus cornix)
Kornkråke (Corvus frugilegus)
Kaie (Corvus monedula)
Gjøk (Cuculus canorus)
Blåmeis (Cyanistes caeruleus)
Taksvale (Delichon urbicum)
Flaggspett (Dendrocopos major)
Dvergspett (Dendrocopos minor)
Gulspurv (Emberiza citrinella)
Sivspurv (Emberiza schoeniclus)
Rødstrupe (Erithacus rubecula)
Svarthvit fluesnapper (Ficedula hypoleuca)
Bokfink (Fringilla coelebs)
Bjørkefink (Fringilla montifringilla)
Sothøne (Fulica atra)
Enkeltbekkasin (Gallinago gallinago)
Nøtteskrike (Garrulus glandarius)
Tjeld (Haematopus ostralegus)
Låvesvale (Hirundo rustica)
Gråmåke (Larus argentatus)
Fiskemåke (Larus canus)
Sildemåke (Larus fuscus)
Svartbak (Larus marinus)
Toppmeis (Lophophanes cristatus)
Grankorsnebb (Loxia curvirostra)
Båndkorsnebb (Loxia leucoptera)
Furukorsnebb (Loxia pytyopsittacus)
Linerle (Motacilla alba)
Kjøttmeis (Parus major)
Gråspurv (Passer domesticus)
Svartmeis (Periparus ater)
Gransanger (Phylloscopus collybita)
Bøksanger (Phylloscopus sibilatrix)
Løvsanger (Phylloscopus trochilus)
Skjære (Pica pica)
Gråspett (Picus canus)
Grønnspett (Picus viridis)
Granmeis (Poecile montanus)
Løvmeis (Poecile palustris)
Jernspurv (Prunella modularis)
Dompap (Pyrrhula pyrrhula)
Fuglekonge (Regulus regulus)
Sandsvale (Riparia riparia)
Buskskvett (Saxicola rubetra)
Rugde (Scolopax rusticola)
Spettmeis (Sitta europaea)
Makrellterne (Sterna hirundo)
Rødnebbterne (Sterna paradisaea)
Kattugle (Strix aluco)
Stær (Sturnus vulgaris)
Munk (Sylvia atricapilla)
Hagesanger (Sylvia borin)
Tornsanger (Sylvia communis)
Dvergdykker (Tachybaptus ruficollis)
Grønnstilk (Tringa glareola)
Rødstilk (Tringa totanus)
Rødvingetrost (Turdus iliacus)
Svarttrost (Turdus merula)
Måltrost (Turdus philomelos)
Gråtrost (Turdus pilaris)
Vipe (Vanellus vanellus)
Due (columbidae sp.)
VANDA: Fugler
11.10.1994
Vest-Lofoten videregående skole / Lofoten Maritime Fagskole
Øvre Storfjordvatnet (Vestvågøy, Nordland)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Krikkand (Anas crecca)
Gråhegre (Ardea cinerea)
Toppand (Aythya fuligula)
Enkeltbekkasin (Gallinago gallinago)
Gråmåke (Larus argentatus)
Fiskemåke (Larus canus)
Linerle (Motacilla alba)
Fugleliv langs kyst og vatn
07.09.1998
Vest-Lofoten videregående skole / Lofoten Maritime Fagskole
Storeidvatnet (Vestvågøy, Nordland)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Gråhegre (Ardea cinerea)
Toppand (Aythya fuligula)
Kvinand (Bucephala clangula)
Hettemåke (Chroicocephalus ridibundus)
Gråmåke (Larus argentatus)
Fiskemåke (Larus canus)
Svartbak (Larus marinus)
Horndykker (Podiceps auritus)
Sotsnipe (Tringa erythropus)
Fugleliv langs kyst og vatn
27.05.1994
Askim videregående skole
Ledengstjern (Marker, Viken)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Kvinand (Bucephala clangula)
Sangsvane (Cygnus cygnus)
Sivspurv (Emberiza schoeniclus)
Enkeltbekkasin (Gallinago gallinago)
Trane (Grus grus)
Fiskemåke (Larus canus)
Storspove (Numenius arquata)
Fiskeørn (Pandion haliaetus)
Makrellterne (Sterna hirundo)
Fugleliv langs kyst og vatn
12.06.1992
Bjertnes videregående skole
Harestuvannet (Lunner, Viken)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Gråhegre (Ardea cinerea)
Kanadagås (Branta canadensis)
Kvinand (Bucephala clangula)
Hettemåke (Chroicocephalus ridibundus)
Kråke (Corvus cornix)
Knoppsvane (Cygnus olor)
Taksvale (Delichon urbicum)
Linerle (Motacilla alba)
Skjære (Pica pica)
Fugleliv langs kyst og vatn
10.09.1991
Inderøy videregående skole
Granavatnet (Inderøy, Trøndelag)
Kvinand (Bucephala clangula)
Gallinago
Fugleliv langs kyst og vatn
25.09.1990
Inderøy videregående skole
Granavatnet (Inderøy, Trøndelag)
Gallinago
Fugleliv langs kyst og vatn
12.06.1991
Bjørkelangen videregående skole
Maltjern (Aurskog-Høland, Viken)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Kvinand (Bucephala clangula)
Storlom (Gavia arctica)
Fugleliv langs kyst og vatn
05.09.1989
Brumundal videregående skole, SAK
Stavsjø (Ringsaker, Innlandet)
Sivsanger (Acrocephalus schoenobaenus)
Krikkand (Anas crecca)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Gråhegre (Ardea cinerea)
Sothøne (Fulica atra)
Sivhøne (Gallinula chloropus)
Måker (Laridae sp.)
Snipefamilien (Scolopacidae)
Fugleliv langs kyst og vatn
18.09.1990
Fræna vidaregåande skole
Hostadvatnet (Hustadvika, Møre og Romsdal)
Strandsnipe (Actitis hypoleucos)
Gransanger (Phylloscopus collybita)
Fugleliv langs kyst og vatn
06.06.1990
Askøy videregående skole
Merkestjørna (Askøy, Vestland)
Enkeltbekkasin (Gallinago gallinago)
Låvesvale (Hirundo rustica)
Linerle (Motacilla alba)
Fugleliv langs kyst og vatn
28.05.1991
Askim videregående skole
Kolbjørnviksjøen (Marker, Viken)
Svartspett (Dryocopus martius)
Fiskemåke (Larus canus)
Grønnspett (Picus viridis)
Rugde (Scolopax rusticola)
Rødnebbterne (Sterna paradisaea)
Vipe (Vanellus vanellus)
Fugleliv langs kyst og vatn
09.09.1992
Fauske videregående skole
Kvitblikkvannet (Fauske - Fuosko, Nordland)
Sivsanger (Acrocephalus schoenobaenus)
Toppand (Aythya fuligula)
Kråke (Corvus cornix)
Grønnstilk (Tringa glareola)
««første 1621-1629 av 1629